Concurs Internacional de Direcció

Guanyadors de les edicions anteriors

Una porta d'accés al circuit internacional

11ª Edició (2013)

Primer Premi
Lorenzo Viotti (France)

Segon Premi
Vlad Vizireanu
(USA)

Esment especial del Jurado
Michiel Delanghe
(Belgium)

Jurado
Gennady Rozhdestvensky (President), Lutz Köhler, Jaime Martín, François Bou, Cristina Rocca, Louwrens Langevoort, Joji Hattori i l'Orquestra de Cadaqués

Obra encàrrec
L'absència, Héctor Parra

10ª Edició (2010)

Primer premi
Andrew Gourlay (Regne Unit)

Segon premi
Domingo Garcia Hindoyan (Veneçuela)

Jurado
Gennady Rozhdestvensky (President), Lutz Köhler, Jaime Martín, François Bou, Cristina Rocca, Louwrens Langevoort, Joji Hattori i l'Orquestra de Cadaqués

Obra encàrrec
Hekkan, José Maria Sánchez Verdú

9ª Edició (2008)

Primer premi
Michal Nestorowicz (Polònia)

Segon premi
Daniele Rustioni (Itàlia)

Jurado
Gennady Rozhdestvensky (President), Lutz Köhler, Alejandro Posada, John Neschling, Cornelia Schmidt i l'Orquestra de Cadaqués.

Obra encàrrec
Cap de Quers, David del Port

Pablo González
Pablo González

8ª Edició (2006)

Primer premi
Pablo González (Espanya)

Segon premi
Justin Doyle (Regne Unit)

Jurado
Gennady Rozhdestvensky (President), Alfonso Aijón, Sian Edwards, Zhang GuoYong, Lutz Köhler, Jean-Bernard Pommier i l'Orquestra de Cadaqués.

Obra encàrrec
Tkakun, de Ramón Lazkano

Hans Leenders
Hans Leenders

7ª Edició (2004)

Primer premi
desert

Segon premi
Hans Leenders (Holanda)

Jurado
Sir Neville Marriner (President), Harold Clarkson, Philippe Entremont, Jorma Panula, Josep Pons, Takafumi Tsuji i l'Orquestra de Cadaqués.

Obra encàrrec
Moviment, de Jesús Torres

Vasily Petrenko
Vasily Petrenko

6ª Edició (2002)

Primer premi
Vasily Petrenko (Rússia)

Segon premi
Jonathan Pasternack (EUA)

Jurado
Sir Neville Marriner (President), Christian Buchman, Ernest Martínez-Esquerre, Jan Raus, Alexander Rahbari, Maximiano Valdés, and the Cadaqués Orchestra.

Obra encàrrec
Elephant Skin, de Jesús Rueda

Christoph Mueller
Christoph Mueller

5ª Edició (2000)

Primer premi
desert

Segon premi
Christoph Müller (Alemanya)

Jurado
Sir Neville Marriner (President), Adrian Leaper, Gianandrea Noseda, Lleonard Balada, i la pròpia Orquestra de Cadaqués.

Obra encàrrec
Passacaglia, de Leonardo Belada

Gloria Isabel Ramos
Gloria Isabel Ramos

4ª Edició (1998)

Primer premi
Gloria Isabel Ramos (Espanya)

Segon premi
desert

Jurado
Gennady Rozhdestvensky (President), Lutz Köhler, Xavier Montsalvatge, Luis António Pereira Leal, Antoni Wit, i la pròpia Orquestra de Cadaqués.

Obra encàrrec
Pantonal, de Joan Guinjoan

Achim Fiedler
Achim Fiedler

3ª Edició (1996)

Primer premi
Achim Fiedler (Alemanya)

Segon premi
Zsolt Hamar (Hongria)

Jurado
Sir Neville Marriner (President), Rudolf Buchmann, Gonçal Comellas, Enrique García, Asensio, Hans Ulrich Schmidt, i la pròpia Orquestra de Cadaqués.

Obra encàrrec
Rostre de Luis de Pablo

Gianandrea Noseda
Gianandrea Noseda

2ª Edició (1994)

Primer premi
Gianandrea Noseda (Itàlia)

Segon premi
Christopher Gayford (Regne Unit)

Jurado
Gennady Rozhdestvensky (President), Alfonso Aijón, Leo Brouwer, Gabriel Chmura, Cristóbal Halffter, Antoni Ros-Marbà, i la pròpia Orquestra de Cadaqués.

Obra encàrrec
Daliniana de Cristóbal Halffter

Charles Peebles
Charles Peebles

1ª Edició (1992)

Primer premi
Charles Peebles (Regne Unit)

Segon premi
Alejandro Posades (Colòmbia)

Jurado
Sir Neville Marriner (President), Edmon Colomer, Philippe Entremont, Tomás Marco, Víctor Pablo Pérez, Jesús Rodríguez Picó, i la pròpia Orquestra de Cadaqués

Obra encàrrec
Sortilegis de Xavier Montsalvatge

Amb el suport de

Diputació de Girona
Generalitat de Catalunya
Gobierno de España